Велика Палата висловилася щодо відмови у наданні земельної ділянки у користування

Дата публікації: вт, 06/23/2020 - 14:30

Позивач звернувся до суду з позовом на захист свого інтересу в отриманні земельної ділянки у користування

Відмова особі у наданні земельної ділянки у користування через неподання цією особою необхідних документів, зокрема проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду, сама по собі не є порушенням цивільного права цієї особи за відсутності обставин, які свідчать про наявність в неї або інших заінтересованих осіб відповідного речового права щодо такої земельної ділянки.

Відповідне положення міститься у постанові Великої Палати Верховного Суду від 19 травня у справі № 280/179/19.

Обставини справи

Позивач звернувся до суду з позовом на захист свого інтересу в отриманні земельної ділянки у користування. Його право не було реалізоване внаслідок відмови відповідача в задоволенні відповідного клопотання, оскільки позивачем не було надано проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду.

Позиція Великої Палати Верховного Суду

Велика Палата Верховного Суду звертає увагу, що відмова особі у наданні земельної ділянки у користування через неподання цією особою необхідних документів, зокрема проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду, сама по собі не є порушенням цивільного права цієї особи за відсутності обставин, які свідчать про наявність в неї або інших заінтересованих осіб відповідного речового права щодо такої земельної ділянки.

Позивач звернувся до суду з позовом про захист свого інтересу в отриманні земельної ділянки в оренду, а не за захистом наявного в нього майнового права на цю земельну ділянку.

Про наявність існуючого речового права позивача або інших осіб на земельну ділянку в позовній заяві не зазначено, судами існування такого права не встановлене. Отже, судами першої та апеляційної інстанцій правильно застосовано норми права та правильно визначено, що цей спір не має ознак приватноправового та підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства.

Враховуючи те, що правильне застосовування судами попередніх інстанцій норм права є очевидним і не викликає розумних сумнівів щодо їх застосування, що Верховний Суд вже викладав у своїх постановах висновок щодо питання правильного застосування норми права, порушеного в касаційній скарзі, і те, що позивач у своїй касаційній скарзі не навів жодних обґрунтованих доводів щодо помилкового застосування судами першої та апеляційної інстанцій висновків, зроблених Верховним Судом у подібних спорах, Велика Палата Верховного Суду вважає, що касаційну скаргу слід залишити без задоволення, а оскаржувані рішення судів першої та апеляційної інстанцій - без змін.

Бізнес. Ліга

Схожі публікації

Офіс протидії рейдерству розповів про особливості емфітевзису (права користування земельною ділянкою)
Як отримати земельну ділянку і куди скаржитись якщо відмовили?
Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб за земельні ділянки - паї не передбачені
Викопіювання з Публічної кадастрової карти України для ідентифікації земельної ділянки
Требование к выкопировке при оформлении земельного участка в собственность, для подачи заявления по ст 121 ЗКУ
Визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку
Земельний сервітут встановлюється безстроково та на нього не впливає зміна власника
Що робити, якщо місцева влада не надає дозвіл на оформлення земельної ділянки
Отримання земельної ділянки для ведення ОСГ. Оскарження рішення сільської ради до суду
Визнання права постійного користування на земельну ділянку в порядку спадкування

відео / фото