Велика Палата ВС роз'яснила порядок встановленя факту участі в АТО

Дата публікації: сб, 01/11/2020 - 20:31

Велика Палата Верховного Суду в постанові від 08.11.2019 сформувала висновок наступного змісту: не можуть розглядатися судами заяви про встановлення фактів належності до осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, до ветеранів чи інвалідів війни, проходження військової служби, перебування на фронті, у партизанських загонах, одержання поранень і контузій при виконанні обов`язків військової служби, про встановлення причин і ступеня втрати працездатності, групи інвалідності та часу її настання, про закінчення учбового закладу і одержання відповідної освіти, одержання урядових нагород.

Відмова відповідного органу в установленні такого факту може бути оскаржена заінтересованою особою до суду в порядку, передбаченому законом.

Таким чином, відповідно до позиції Верховного суду заява про визнання факту участі в АТО не може розглядатися в порядку цивільного судочинства. Такий факт має встановлюватися компетентним державним органом, рішення якого може бути оскаржено в порядку адміністративного судочинства.

Юридичне бюро "Лінія права"

Схожі публікації

відео / фото