Верховний суд назвав умови, за яких пішохід має перевагу на нерегульованому пішохідному переході

Дата публікації: пт, 02/07/2020 - 15:53

У справі №751/4821/17 https://u.to/G-ZnFw водій, наближаючись до такого переходу, не пропустив пішохода, за що отримав штраф. Не погодившись із рішенням інспектора ППС, подав позов про скасування постанови.

Вирішуючи справу, КАС ВС керувався такими нормами.
✔️ Водій, наближаючись до нерегульованого пішохідного переходу, де перебувають пішоходи, повинен зменшити швидкість, а в разі потреби зупинитися (п.18.1 ПДР).
✔️ Пішохід має перевагу під час переходу проїзної частини позначеними нерегульованими пішохідними переходами, а також регульованими за наявності на те сигналу регулювальника чи світлофора (п.4.16 ПДР).

Тож висновки КАС у цій справі наступні:
▪️ На нерегульованих переходах пішоходи мають перевагу в русі перед транспортними засобами з моменту, коли вони ступили на перехід.
▪️ Водій обов'язково повинен своїм маневром показати пішоходам, що він дає дорогу, тобто знизити швидкість, якщо цього достатньо або зупинитися.
▪️ Забороняється здійснювати об'їзд пішохода, що перебуває на пішохідному переході незалежно від відстані між ним і транспортним засобом, а також збільшувати швидкість з метою «проскочити» перед пішоходом, який ступив на нерегульований перехід.

Отже, водій повинен врахувати можливі маневри пішохода на переході і спрогнозувати розвиток ситуації: якщо ймовірно, що шляхи руху пішохода (незалежно від того, як він рухається) і транспортного засобу можуть перетнутися на переході, - уникнути такої ситуації, тобто дати дорогу пішоходу.

Відповідно, позивач, свідомо не зупинившись перед нерегульованим пішохідним переходом, в той час, як пішохід почав рух, безумовно створив йому небезпеку та порушив п. 18.1 ПДР.

Правова позиція ВС https://u.to/ZPZnFw

ZakonOnline 

Схожі публікації

відео / фото