Верховний Суд роз’яснив, що можна вважати «постійним представництвом»

Дата публікації: пн, 12/23/2019 - 10:45

У справі №2а-16434/12/2670 https://u.to/UroIFw ВС розтлумачив, в яких випадках за фінансування нерезидентом свого представництва необхідно сплачувати податки. Скаржник стверджував, що висновки Податкової Інспекції про заниження ним податку на прибуток внаслідок фінансування нерезидентом свого представництва є незаконними. На його думку, переходу права власності не відбулося, адже грошові кошти передавалися в межах однієї юридичної особи.

ВС визначив: коли структурний підрозділ підприємства юридично цілісний з ним, але відокремлений територіально, до оподаткування необхідно застосовувати концепцію «постійного представництва». Вона нерозривно пов’язана з концепцією податкової правосуб'єктності, за якою постійне представництво розглядається як окремий (від нерезидента) суб`єкт оподаткування.

Отже, ВС встановив, що «постійному представництву» притаманні такі ознаки, як:
✔️ постійне місце діяльності в іншій країні від підприємства;
✔️ статус нерезидента;
✔️ діяльність має характер господарської діяльності, яка не носить допоміжного або підготовчого характеру.

Зверніть увагу! Ця справа цікава застосуванням принципу pacta sunt servanda (добросовісності виконання міжнародного договору) та принципу естоппелю.

ВС дійшов висновку, що у цій справі представництво є постійним і є окремим суб’єктом оподаткування. Отже, рішення ДПЇ є правомірним, адже представництво здійснювало діяльність не для нерезидента, а для третіх осіб, сама ж діяльність не носить допоміжного та підготовчого характеру.

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото