Верховний суд висловився щодо відмови у внесенні відомостей про адвоката до ЄРАУ

Дата публікації: нд, 04/04/2021 - 10:58

 

Рішення ВС у справі №826/16008/18 https://cutt.ly/dxNeQgu

 

Позивач у справі №826/16008/18 просив суд зобов’язати Національну асоціацію адвокатів України (НААУ) внести відомості щодо нього як адвоката до ЄРАУ шляхом їх відображення на сайті.

Зазначив, що у 2016р. отримав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю та витяг з ЄРАУ. Але пізніше виявив, що запис у реєстрі відсутній.

Вважав такі дії порушенням права на доступ до професії адвоката.

 

КАС ВС з доводами позивача погодився.

Зауважив, що Рішенням РАУ №156 від 11.06.2016р. Раді адвокатів м.Києва дійсно було заборонено вносити до ЄРАУ відомості про осіб, що отримали свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю на підставі свідоцтв про складення іспиту, виданих Київською міською КДКА з 2012р.

Однак, позивач склав іспити, пройшов стажування та отримав свідоцтво ще ДО прийняття такого рішення.

Крім того, законодавством не передбачено такої підстави для відмови у включенні до ЄРАУ (публічному відображенні відомостей в реєстрі) як порушення адміністратором заборон, встановлених РАУ.

 

Тож висновки КАС наступні.

Позивачем вчинені всі залежні від нього дії щодо отримання статусу адвоката.

На час складення іспиту будь-яких заборон чи рішень компетентних органів щодо нелегітимності КДКА м.Києва не існувало та до позивача доведено не було.

Наявність спорів між третіми особами щодо статусу КДКА м.Києва не може бути перешкодою чи підставою для позбавлення позивача права на зайняття адвокатською діяльністю, на набуття якого він мав законне сподівання.

У ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» не встановлено випадків, в яких НААУ звільняється від обов'язку оприлюднення інформації про чисельність і склад адвокатів України.

 

ZakonOnline

Схожі публікації

відео/фото галерея