Верховний суд визначив, чи є електронне листування належним доказом

Дата публікації: нд, 03/22/2020 - 11:46

Правова позиція ВС у справі №922/788/19 https://u.to/eFfaFw
Рішення суду у справі №922/788/19 https://u.to/r1faFw

КГС розглянув справу за позовом ПАТ до іншого підприємства про стягнення неустойки за прострочення постачання товару.

На підтвердження своїх заперечень відповідач надав скрін-шоти електронних листів.
Місцевий суд встановив, що між сторонами договору не впроваджена процедура електронного документообігу. Відповідач надсилав повідомлення щодо виконання умов договору без дотримання вимог відносно обов’язкових реквізитів електронного документу та без завірення електронним підписом. Тому надані скрін-шоти не є належними письмовими електронними доказами.

Апеляційний суд зазначив, що електронне листування не може бути прийняте як доказ, оскільки згідно зі ст.654 ЦК зміна умов договору повинна вчинятись в такій самій формі, як і договір. Будь-яких письмових змін вчинено не було.

Остаточного висновку дійшов КГС:
✔️ Роздруківка електронного листування не може вважатись електронним документом в розумінні ч.1 ст.5 ЗУ «Про електронні документи та електронний документообіг». Зазначена норма встановлює, що електронним документом є той, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов’язкові реквізити.
✔️ Електронний підпис є обов’язковим реквізитом, який використовується для ідентифікації автора та/або підписування електронного документа іншим суб’єктами електронного документообігу. Накладання такого підпису завершує створення електронного документа (ч.ч.1, 2 ст.6 ЗУ «Про електронні документи та електронний документообіг»).

Отже, суди попередніх інстанцій дійшли обґрунтованого висновку, що електронне листування між сторонами справи не може вважатись належним письмовим доказом.

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото