Відкриття ринку землі: малі фермери опинились під загрозою втратити все

Дата публікації: чт, 04/29/2021 - 11:42

 

Народний депутат і член аграрного комітету Вадим Івченко заявив, що земельні закони, які ухвалює Рада, не мають запобіжників, щоб захистити фермерів, які через це опинились під загрозою втратити все.

Про це пише Аgroreview з посиланням на УНН.

 

Так, Івченко вважає, що під ударом після зняття мораторію на продаж землі опинились малі та сімейні фермери, ті, хто розвиває стратегічні напрямки українського аграрного виробництва (органіки), тваринники, а також ті, хто дає колосальні інвестиції та створює багаторічні насадження (сади й виноградники).

"У цьому законі для них немає запобіжників. Люди, які мають такий бізнес, знаходяться під ризиком втратити власний бізнес у зв'язку з тим, що цей закон про змагання грошима: хто буде мати більше коштів – той і купуватиме українську землю. Фермери втратять все, особливо дрібні", - наголосив Івченко.

Він вважає, що в Україні першочергово потрібно захистити фермера, створити умови для інвестицій у перероблення продукції, а не "вводити в державу спекулятивний капітал" під виглядом інвестицій і продовжувати вивозити з України сировину.

"Ми запускаємо на український ринок тих, хто не має відношення взагалі до сільського господарства, хто має колосальні статки у своїх деклараціях. Ці люди будуть першими покупцями української землі, і це турбує аграрний сектор", - підкреслив Вадим Івченко.

Також він попередив про негативний досвід інших країн, який очікує Україну з відкриттям ринку землі.

"Коли Латвія і Литва (теж пострадянські країни) відкрили ринок землі, у фермерів не було грошей. Зайшли шведи, фіни, фактично ті, хто вкладали кошти та інвестиції, купили цю землю. І сьогодні литовські та латвійські фермери орендують землю у власників зі Швеції, Німеччини, Фінляндії, Норвегії тощо", - розповів народний депутат.

Схожі публікації

відео / фото галерея