Відмова педагогу у доплаті за науковий ступінь - в якому випадку незакона?

Дата публікації: пт, 03/06/2020 - 10:10

Питання:

Я працюю педагогом у закладі професійної освіти. Маю педзвання викладач вищої категорії, викладач-методист. Нещодавно отримала диплом кандидата педагогічних наук. Діяльність за профілем збігається з наявним науковим ступенем.

Запитання: яка мені полагається доплата за науковий ступінь? Адміністрація у доплаті відмовляє, мотивуючи тим що я отримую за категорію "викладач методист". Але це ж різні речі. Розясніть будь-ласка як правильно.


Відповідь:

Абзацами «в» та «г»  підпункту 3 пункту 4 наказу Міністерства освіти і науки України від 26 вересня 2005 р. № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» передбачено встановлення працівникам доплат за вчені звання професора, доцента, старшого наукового співробітника та науковий ступінь доктора чи кандидата наук, а саме  доплата за вчене звання доцента встановлюється у граничному розмірі 25 %, за науковий ступінь кандидата наук –15 % посадового окладу (ставки заробітної плати).

При цьому слід зазначити, що умови оплати праці, визначені цим наказом, поширюються на всіх працівників усіх типів навчальних закладів, установ освіти, наукових установ, адже про це стверджує сама назва цього нормативного акту.

Також в п. передбачена умова,  що зазначені доплати встановлюються тим працівникам, діяльність яких за профілем збігається з наявним ученим званням чи науковим ступенем.

Відповідність ученого звання та наукового ступеня профілю діяльності працівника на займаній посаді визначається керівником навчального закладу.

Рекомендуємо письмово звернутись на ім’я директора закладу з проханням включити у нарахування заробітної плати надбавку за науковий ступінь, оскільки розмови з бухгалтерію ніде не фіксуються.

У разі відмови або ігнорування Вашого звернення Ви маєте право на звернення до суду із позовом про зобов’язання здійснити нарахування доплати до заробітної плати за науковий ступінь.

Посилання на рішення суду, в якому вчитель загальноосвітньої школи виграв справу у районного відділу освіти з тих саме підстав, що вказано у Вашому питанні.

Ссилка на посилання: http://reyestr.court.gov.ua/Review/35356340

Для звернення до суду необхідно сплатити судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня поточного року.

ава
 
Адвокат Олена Музика
b2bconsult

Схожі публікації

відео / фото