Відмовити у призначенні пенсії через формальні неточності в документах не можна - суд

Дата публікації: сб, 11/16/2019 - 11:56

КАС розглянув справу №638/18467/15-а https://u.to/3zK5Fg за позовом про зобов’язання Пенсійного фонду призначити позивачці пенсію за віком. Як і у багатьох схожих справах, підставою для позову стала відмова у пенсії з причини неналежного підтвердження стажу.

Проаналізувавши законодавство, КАС визначив документи, які підтверджують стаж роботи:
✔️ Трудова книжка – основний підтверджуючий документ (ст.62 ЗУ «Про пенсійне забезпечення»);
✔️ Інші документи, видані за місцем роботи, служби, навчання та архівними установами – якщо відсутня трудова книжка чи відповідні записи (п.1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній);
✔️ Уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників – якщо відсутні відомості, що надають право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років (п.20 Порядку).

Згідно з трудовою книжкою, позивачка була прийнята на роботу до ТОВ «Стройпуть», а звільнена з його Надимської філії. Такі неточності і стали причиною відмови ПФ. Однак, суди встановили, що ТОВ «Стройпуть» зареєстроване як юридична особа, а філія мала право виступати від його імені.
Тож КАС визнав позов обґрунтованим та дійшов висновку, що формальні неточності в документах не можуть бути підставою для ПФ для обмеження особи у реалізації конституційного права на соціальний захист.

Також звернув увагу, що орган, який призначає пенсію, може вимагати від підприємств і фізичних осіб у 3-місячний строк з дня подання заяви дооформлення прийнятих і подання додаткових документів. Але відповідач не здійснив жодних дій, спрямованих на додаткове підтвердження стажу позивача.

Правова позиція ВС https://u.to/njK5Fg

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото