Відповідальність за неподання форми 1-ДФ

Дата публікації: вт, 11/10/2020 - 16:30

 

Відповідно до положень Податкового кодексу України, особи які мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені чинним податковим законодавством для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку.

Такий податковий розрахунок за формою 1ДФ подається до контролюючого органу за місцем свого розташування.

Розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду.

За відокремлений підрозділ юридичної особи, який не має повноважень нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету, Податковий розрахунок за ф. 1ДФ у вигляді окремого витягу за такий підрозділ ❗️подає до контролюючого органу юридична особа за своїм місцезнаходженням та надсилає копію такого розрахунку до контролюючого органу за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу в установленому порядку.

Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, – тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян – суб’єктів підприємницької діяльності у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч1 ст. 163 прим. 4 КУпАП).

Дії, передбачені частиною першою ст. 163 прим. 4 КУпАП, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян – суб’єктів підприємницької діяльності у розмірі від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

01.07.2020 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 26.05.2020 № 241 «Про затвердження Змін до додатка до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку», яким внесено зміни до Довідника ознак доходів, наведеного у додатку до Порядку, згідно з якими нові ознаки доходів діють з 01.07.20.

 

Адвокатське бюро "Олега Пилипченка"

Схожі публікації

Податкова не наділена повноваженнями визнавати нікчемними правочини
Рада ухвалила в першому читанні законопроект про посилення відповідальності за керування у нетверезому стані: деталі
Перехід на спрощену систему оподаткування – за новою формою заяви. Що ще змінилось?
Правомірність нарахування пені на розстрочений податковий борг - роз'яснення адвоката
Чи може ФОП для своєї діяльності використовувати рахунок фізособи
Податкова надала роз’яснення щодо нарахування, обчислення та сплати ЄСВ на період карантину
Порушення обмежень щодо сумісництва: яка відповідальність?
Жорстоке поводження з тваринами: коли особа притягається до відповідальності?
Увага! Штраф до 51 000 грн. або виправні роботи керівникам, які незаконно звільнять працівників під час карантину
Якщо лікар-стоматолог надавав послуги без відповідної ліцензії, яка відповідальність?

відео / фото