Відпустка без збереження зарплати на період карантину - роз’яснення Мін’юсту

Дата публікації: ср, 03/18/2020 - 17:28

В Україні ввели загальнонаціональний карантин до 3 квітня, в зв’язку з чим закрилися дитсадки і школи. Однак трудове законодавство передбачає право працівника піти у відпустку за свій рахунок на стільки часу, скільки триває карантин. Про це повідомили в Міністерстві юстиції.

У відомстві пояснили, що відпустка без збереження зарплати надається в обов’язковому порядку матері або іншій відповідній особі, яка доглядає за дитиною віком до 14 років. Неоплачувану відпустку можуть отримати: мати, батько, бабуся, дідусь, інші родичі, які доглядають за дитиною.

Що потрібно для оформлення такої відпустки:

  • заяву про надання відпустки за свій рахунок;
  • документи, що підтверджують оголошення карантину у відповідній установі (це можуть бути документи з навчальних закладів про призупинення навчального процесу);
  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • документ, що посвідчує відповідний статус працівника.

Відпустка надається на весь термін карантину і може бути продовжена, якщо і термін карантину буде продовжений. У той же час співробітник може укладати трудовий договір на віддалену роботу.

А ось роботодавець може за свій рахунок встановлювати додаткові трудові та соціально-побутові пільги, наприклад, інші види оплачуваних відпусток або відпусток більшої тривалості.

фото

hrliga

Схожі публікації

відео / фото