Відстрочка від строкової служби в армії

Дата публікації: вт, 01/21/2020 - 14:20

Питання:

Чи можу я отримати відстрочку від строкової служби в армії у зв'язку з тим, що проживаю з одиноким непрацездатним батьком (інвалід 2 групи), але я прописаний в іншому місці. Також є рідний брат, який зараз знаходиться в армії на строковій службі але він з нами не проживає і не прописаний в будику. Також в тата є непрецездатна матір (пенсіонер) та рідна сестра (вона безробітня). Але вони не проживають з намим і не прописані в будинку. Я не являюсь опікуном батька, працюю на державній роботі.

Чи маю я право на відстрочку? Якщо так, то що потрібно зробити для цього? Які потрібні документи?


Відповідь:

Відповідно до ч.2 ст.17 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами за їх бажанням надається призовникам, які мають непрацездатних батька і матір чи одинокого непрацездатного батька (одиноку непрацездатну матір) або непрацездатних осіб, під опікою, піклуванням чи на утриманні яких перебував призовник, або осіб, над якими призовник здійснює опіку чи піклування, якщо вони не мають інших працездатних осіб - громадян України, зобов'язаних відповідно до законодавства їх утримувати. Непрацездатність зазначених осіб визначається в порядку, встановленому законодавством.

Ст. 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає, що непрацездатні громадяни – особи, які досягли встановленого законом пенсійного віку або визнані інвалідами. 

Законодавство України передбачає оформлення постійного догляду за інвалідами,  які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування.

Для встановлення опіки, піклування чи догляду не має значення де проживає та прописана особа, яка може здійснювати цю опіку. Діти входять до кола осіб, які можуть піклуватися непрацездатними батьками. Матір та сестра не входить до складу таких осіб.

Отже, якщо говорити про відстрочку від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами, то вона  надається призовникам за рішенням районної (міської) призовної комісії. 

Таким чином, Вам необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем проживання, де буде прийматися рішення про встановлення опіки чи догляду за батьком. Але, звертаю увагу, факт того, що у батька є ще один працездатний син, може негативно вплинувати на ваше право на відстрочку. 

ава

 

Адвокат Ірина Леонова
b2bconsult

Схожі публікації

відео / фото