Відсутність батарей не звільняє від плати за теплопостачання

Дата публікації: пн, 09/09/2019 - 13:21

ВС встановив, що відсутність батареї в квартирі не свідчить про ненадання послуг з теплопостачання, так як до квартири підведено стояк централізованого опалення і незалежно від споживання цієї послуги або відмови від її споживання, послуги вважаються наданими і їх необхідно оплатити.

У справі №226/1437/16-ц https://u.to/X39HFg за позовом ОКП «ДТКЕ» про стягнення заборгованості з теплової енергії, наданої відповідачу, що самовільно відключився від мережі централізованого опалення, ВС підтримав рішення судів першої і апеляційної інстанції та залишив касаційну скаргу первісного відповідача без розгляду, а рішення судів без змін.

Приймаючи рішення, ВС керувався наступним:

✔️ Згідно з Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 06 листопада 2007 року № 169 неможливе відключення однієї квартири від мереж централізованого опалення, таке відключення можливе лише щодо будинку в цілому.

✔️ Скаржником не надано Акт постійно діючої міжвідомчої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення, що є єдиною законною підставою для відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення. Відповідно відключення є самовільним.

✔️ Скаржником не надано доказів ненадання послуг з опалення. Відсутність батареї у квартирі не є належним доказом, адже у квартирі наявні стояки централізованого опалення.

Отже, ВС дійшов висновку, що підведення до квартири стояка централізованого опалення та подання до нього тепла є підтвердженням належного виконання зобов’язань з надання послуг по теплопостачанню. А самовільна відмова від споживання опалення не є підставою для звільнення від сплати за надані послуги.

Повний текст рішення справи №226/1437/16-ц https://u.to/X39HFg

ZakonOnline

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)