Відсутність постанови про призначення прокурора обумовлює недопустимість доказів, зібраних під час досудового розслідування

Дата публікації: пт, 04/23/2021 - 23:58

 

Рішення ВС у справі №522/11807/18 https://cutt.ly/GvvFQ8q

 

У справі №522/11807/18 особі було призначено покарання у виді позбавлення волі.

Переглядаючи справу, ККС звернув увагу на наступне.

В матеріалах кримінального провадження відсутні документи, якими визначено прокурора/групу прокурорів для здійснення відповідних повноважень у справі.

Застосування процедури «fair procedure» (в європейській системі), «dut procyes» (в американській) є одним із складових елементів принципу верховенства права. Він передбачає, щоб посадовці органів публічної влади мали дозвіл на вчинення дій і діяли в межах наданих повноважень.

Недотримання правової процедури тягне за собою порушення ст.6 Конвенції - права на справедливий суд.

Визначення керівником органу прокуратури прокурора/групи прокурорів (ч.ч.1,2 ст.37 КПК) у кримінальному провадженні є кримінально-процесуальним рішенням:

  • ▫️ яке утворює, змінює чи припиняє права і обов'язки в конкретному кримінальному провадженні з його початку до завершення;
  • ▫️процесуальна форма якого передбачена кримінальним процесуальним законом.

Постанова про призначення прокурора має відповідати вимогам ст.110 КПК, зокрема, щодо:

  • ▫️виготовлення на офіційному бланку;
  • ▫️підпису службовою особою.

Витяг з ЄРДР не може замінити постанову, оскільки він не є кримінально-процесуальним рішенням.

Відсутність постанови в матеріалах кримінального провадження або її непідписання керівником відповідного органу прокуратури обумовлює недопустимість доказів, зібраних під час досудового розслідування, як таких, що зібрані під наглядом і процесуальним керівництвом прокурора (прокурорів), який не мав на те законних повноважень.

 

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото галерея