Виконавчий напис визнано таким, що не підлягає виконанню. Як повернути майно, реалізоване на його підставі?

Дата публікації: пн, 02/15/2021 - 14:22

 

Рішення ВС у справі №639/7253/18 https://cutt.ly/WkLW4s3

 

Позивач у справі №639/7253/18 звернувся до суду з вимогами про визнання електронних торгів з реалізації автомобіля недійсними та витребування майна.

Зазначив, що виконавче провадження було відкрито на підставі виконавчого напису нотаріуса. Однак, суд визнав останній таким, що не підлягає виконанню. Тож торги відбулися з порушеннями.

 

КЦС ВС позов задовольнив та мотивував наступним.

Щодо недійсності торгів

Відчуження майна з торгів належить до угод купівлі-продажу. Така угода може визнаватися судом недійсною з підстав недодержання вимог ч.ч.1-3,5,6 ст.203 ЦК, зокрема, у зв'язку з невідповідністю змісту актам цивільного законодавства (ч.1 ст.215 ЦК).

Для визнання судом електронних торгів недійсними необхідним є:

  • ▫️наявність підстав (порушення правил їх проведення);
  • ▫️встановлення порушення суб'єктивного права або інтересу особи, яка звернулася до суду.

Оскільки виконавчий напис, на підставі якого проводилась примусова реалізація майна на електронних торгах, визнаний судом таким, що не підлягає виконанню, КЦС ВС дійшов висновку про недійсність таких торгів, що призвело до порушення майнових прав позивача.

Щодо витребування майна

Право власника на витребування майна від добросовісного набувача на підставі ч.1 ст.388 ЦК залежить від способу, у якій майно вибуло з володіння. Однією з таких підстав є вибуття не з волі власника іншим шляхом.

 

Застосовуючи ч.2 ст.388 ЦК про те, що майно не може бути витребувано від добросовісного набувача у разі його продажу в порядку виконання судових рішень, суд повинен мати на увазі, що такий позов підлягає задоволенню ЛИШЕ у разі визнання торгів недійсними.

 

ZakonOnline

Схожі публікації

відео/фото галерея