Виплати при народженні дитини: чи повернуть збільшений розмір на другу і третю дитину?

Дата публікації: пн, 05/13/2019 - 11:06

В Україні повернуть доплати на другу і третю дитину, таким чином заохочуючи батьків народжувати більше двох дітей.


Ці нововведення передбачені Указом Президента України від 11.05.19 № 214/2019 «Про додаткові заходи щодо державної підтримки сім'ї, охорони материнства, батьківства та дитинства», що недавно з’явився на сайті глави держави, передає «Закон і Бізнес».

Документом передбачено покращення демографічної ситуації і демографічних процесів в Україні, у тому числі створення соціально-економічних передумов для народження у сім'ї двох і більше дітей шляхом збільшення розміру державної допомоги при народженні другої та третьої дитини.

Окрім цього, збільшується розмір допомоги при усиновленні дитини, на дітей, над якими встановлено опіку, на дітей одиноким матерям.

Також держава подбала про молодих сімей, збільшивши фінансування програм надання підтримки для будівництва (придбання) доступного житла, надання пільгових довготермінових кредитів молодим родинам.

Окрім цього, ще збільшено допомогу жінкам та чоловікам, які потребують застосування методик допоміжних репродуктивних технологій.

Нагадаємо, раніше за першу дитину виплачували 30 960 гривень, за другу дитину –  61 920 гривень, за третю та наступних дітей – 123 840 гривень. А вже з 1 липня 2014 року був встановлений єдиний розмір допомоги на всіх дітей — 41280 грн. Ця сума не залежить від кількості дітей в сім'ї.

Закон і Бізнес

Схожі публікації

відео / фото