Віталій Кличко пропонує розширення пільг для малого та середнього бізнесу в столиці на час локдауну

Дата публікації: вт, 04/06/2021 - 11:04

 

Рада на позачерговому засіданні ухвалила закон, який передбачає матеріальну допомогу бізнесу з Держбюджету. Йдеться про виплати у 8 тисяч гривень застрахованим ФОПам чи працівникам таких малих підприємств.

У документі також вказано, що такі працівники потенційно можуть розраховувати і на виплати допомоги від місцевої влади. Порядок здійснення виплат повинен визначити Кабінет міністрів.

Як написав мер столиці В. Кличко у Фейсбук, Київ очікує від уряду затвердження такого документу, після чого буде оголошено про подальші кроки місцевої влади.

 

Кличко додав, що на найближчій сесії Київради, яка запланована на 8 квітня, він винесе на розгляд депутатів проект рішення про розширення пільг для малого та середнього бізнесу столиці, зокрема:

- Зменшення розміру пайової участі з нинішніх 50% до 1 гривні в утриманні об'єктів благоустрою власниками закладів громадського харчування. Майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів та сезонних і літніх майданчиків. Така підтримка не тільки зменшить фінансове навантаження на бізнес, а й дозволить зберегти робочі місця.

- Збільшення розміру фінансово-кредитної підтримки суб’єктів малого та середнього підприємництва. Компенсацію відсотків не тільки за кредитами, що місто вже запровадило рік тому, а й за «кредитними лініями». А також - про розширення переліку суб’єктів малого та середнього бізнесу, які мають право на таку компенсацію. І про збільшення кількості банків-партнерів цієї програми.

- Зменшення плати за розміщення засобів зовнішньої реклами та реклами на комунальному транспорті до 50 %.

Також до завершення дії суворих обмежень, власники авто на території Києва звільняються від оплати за паркування на майданчиках КП «Київтранспарксервіс».

"Ми розуміємо, що запровадивши такі пільги – і для бізнесу, і для киян загалом - місто недоотримає багато коштів у бюджет. Але ми йдемо на це, бо розуміємо, як складно сьогодні втриматися бізнесу і вижити людям" - резюмував В. Кличко.

Схожі публікації

відео/фото галерея