Витрати адвоката на рекламу враховуються під час визначення оподатковуваного доходу

Дата публікації: пт, 09/27/2019 - 12:40

Такого висновку дійшов Касаційний адміністративний суд у справі №816/341/16 https://u.to/16ZlFg.

Спір виник у зв’язку із наданням ГУ ДФС індивідуальної податкової консультації про неможливість врахування таких витрат у доході, яку адвокат оскаржив до суду.

Суди всіх трьох інстанцій визнали податкову консультацію такою, що не відповідає законодавству та підлягає скасуванню.

При цьому КАС звернув увагу на наступне:

✔️ оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між доходом і витратами, необхідними для провадження незалежної професійної діяльності (п.178.3 ст.178 Податкового кодексу);

✔️ рекламою є інформація про особу чи товар, яка призначена сформувати обізнаність про них споживачів та їх інтерес (ст.1 Закону України «Про рекламу»);

✔️ її метою є збільшення попиту на товари, роботи і послуги, які надає платник податків, тож відповідні витрати безпосередньо пов’язані з господарською діяльністю.

КАС дійшов висновку, що у даній справі рекламні послуги спрямовані на інформування населення про діяльність адвоката з метою залучення клієнтів та мають прямий зв`язок із професійною діяльністю.

Згідно з положеннями п.п.177.4.4 п.177.4 ст.177 Податкового кодексу до переліку витрат, пов`язаних з отриманням доходів, належать також інші витрати, зокрема, і на послуги реклами.

Отже, документально підтверджені витрати адвоката, понесені ним у зв`язку з придбанням рекламних послуг щодо розповсюдження інформації про його професійну діяльність, можуть враховуватись при визначенні оподатковуваного доходу.

Повний текст рішення справи №816/341/16 https://u.to/16ZlFg

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото