Визначено з якого моменту ПФУ зобов’язаний виплачувати перераховану пенсію

Дата публікації: ср, 11/27/2019 - 18:04

Інвалід-чорнобилець звернувся до суду з позовом про стягнення з ПФ збитків, завданих неналежним виконанням постанови суду про перерахунок пенсії, адже згідно з рішенням від 10.07.2013 р. перерахунок пенсії за 2012-2013 рр. було проведено, а виплачено відповідні суми тільки у 2015 р.

ПФ у касаційній скарзі зазначив, що його дії до моменту ухвалення на користь позивача судового рішення є правомірними. А тому обов'язок із виплати перерахованої пенсії позивачеві виник лише з часу, коли суд видав виконавчий документ. Тому у справі № 676/1557/16-цhttps://u.to/aA7SFg суди попередніх інстанцій безпідставно визначили порушення ПФ строків виплати цих коштів.

ВС у складі колегії суддів Другої СП КЦС передав справу на розгляд ВП ВС.

ВП ВС звернула увагу ПФ на його обов'язок виплачувати перераховану пенсію не з часу, коли суд видав відповідний виконавчий документ, а з моменту, коли вона мала бути фактично нарахована. Адже нараховувати, перераховувати та виплачувати пенсію ПФ зобов’язаний відповідно до пенсійного законодавства. Отже, ці обов’язки з рішення суду не виникають. Визнання судом неправомірними дій ПФ із відмови у проведенні перерахунку пенсії позивачу та зобов`язання ПФ провести такий перерахунок, підтверджують факт неналежного виконання зазначених обов`язків у минулому. Відповідно, не виплачуючи перераховану пенсію до дня набрання законної сили відповідним судовим рішенням ПФ діяв неправомірно та допустив прострочення виконання зобов`язання.

Правова позиція ВС https://u.to/Og7SFg

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото