Вкотре в суді вдалося скасувати незаконну постанову митниці - деталі

Дата публікації: вт, 08/31/2021 - 10:33

 

Митниця часто ігнорує всі аргументи громадян, яких намагається притягнути до відповідальності, тому доводиться продовжувати боротьбу і добиватися справедливості в судах. І досить часто це приносить свої плоди.

 

Так, зокрема, 20 серпня 2021 року Ленінський районний суд м. Харкова своїм рішенням у справі № 642/2294/21 скасував постанову у справі про порушення митних правил про накладення адміністративного стягнення за ст. 485 МК України у вигляді штрафу у розмірі 513 876, 81 грн.

Суд вказав, що митний орган суб’єкт владних повноважень не довів, що водій автомобіля на іноземній реєстрації знав або повинен був знати в якому режимі було ввезено транспортний засіб і чи були на нього отримані будь-які митні пільги, а відповідно не міг мати прямий умисел на вчинення будь-якого порушення митних правил, оскільки не є ані власником транспортного засобу, ані особою, відповідальною за дотримання правил митного режиму.

Також суд відмітив, що оскільки обов’язок по сплаті митних платежів лежить лише на особі, що ввозить транспортний засіб та у момент ввозу транспортного засобу на митну територію України, то логічним є висновок, що умисел на ухилення від сплати митних платежів може виникнути тільки до або під час ввозу транспортного засобу. Після ввозу на особі вже немає обов`язку сплати митних платежів, а є тільки обов`язок додержання режиму, згідно з яким його було ввезено.

Також митницею було грубо порушено права особи, оскільки справа про порушення митних правил була розглянута за її відсутності, при цьому особа не була належним чином повідомлена про розгляд справи відносно неї.

Наостанок суд звернув увагу, що сума штрафу була визначена незаконно – митну вартість товару було визначено без належної аргументації та посилання на відповідну законодавчу процедуру, яка була застосована.

 

Повний текст рішення Ленінського районного суду м. Харкова від 20 серпня 2021 року у справі № 642/2294/21 можна переглянути за посиланням – https://reyestr.court.gov.ua/Review/99181744.

Також Київський районний суд м. Харкова своєю постановою від 17 серпня 2021 року у справі № 953/6001/21 провадження у справі про адміністративне правопорушення закрив за відсутністю в діях громадянина події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 481 МК України.

Суд зазначив, що у громадянина був відсутній умисел на порушення митних правил, оскільки останній письмово повідомив митний орган про наявність обставин, які перешкоджають йому вивезти зазначений автомобіль за межі митної території України та отримав письмову відповідь про продовження терміну тимчасового ввезення транспортного засобу на 60 днів, до 17.01.2021 року. Разом з тим, 17.01.2020 року громадянин здійснив виїзд автомобілем.

З повним текстом рішення Київського районного суду м. Харкова від 17 серпня 2021 року у справі № 953/6001/21 можна ознайомитися за посиланням – https://reyestr.court.gov.ua/Review/99074266.

 

Адвокат Дмитрий Марцонь

Схожі публікації

Відміна штрафу на понад 470 000 грн – суд скасував незаконну постанову митниці
У 2017 році порушено майже 32,3 тис справ про порушення митних правил - ДФС
УВАГА! Нові штрафні санкції за порушення при переміщенні транспортних засобів почнуть діяти з 22 серпня 2019 року
Въезд в Украину на зарегистрированном в ином государстве транспортном средстве
Чи є підставою для скасування постанови відсутність у ній посилання на порушення - позиція ВС
Найбільш цікаві виявлення Харківською митницею ДФС контрабанди у 2017 році
Які документи подає декларант або уповноважена особа для підтвердження заявленої митної вартості товарів?
Митне оформлення декларацій в автоматичному режимі - митниця запровадила пілотний проект
Порядок перевезення громадянами готівки через митний кордон України (документ)
В яких випадках митниками тимчасово вилучаються товари, автомобілі і документи та який порядок їх вилучення?

відео / фото