Влада вирішила продати державні “ПриватБанк” та “Укргазбанк”

Дата публікації: чт, 02/22/2018 - 00:57

Українська влада вирішила продати державні банківські установи “Укргазбанк” та “ПриватБанк” протягом 2020-2022 років. Про це повідомив міністр фінансів України Олександр Данилюк.

Міністр розповів, що держава планує отримати значні суми надходжень до українського бюджету з кожного банку, які вже орієнтовно прописані. Для цього необхідно зменшити долю держави у банківському секторі з сьогоднішніх 55% до 24%. Тому продаж “ПриватБанку” та “Укргазбанку” є необхідним.

“Стосовно “ПриватБанку” в 2022 році ми очікуємо чистий прибуток на рівні 8,4 млрд гривень. Рентабельність власного капіталу на рівні 25%. Якщо такий банк буде привабливий для інвесторів, то ми зможемо його продати за серйозну суму”, – ділиться думками Данилюк. Кабмін очікує від “Ощадбанку” у 2022 році чистого прибутку 4,7 млрд гривень і рентабельності власного капіталу – 15%.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив, що ризик збільшення долі російського капіталу, який може зруйнувати безпеку українців, також прораховано. Тому введено закон щодо заборони приватизації російськими інвесторами українських об’єктів.

Як раніше зазначалось, лише за три літніх місяці 2014 року сорок дві компанії з Дніпропетровщини отримали кредити у ПриватБанку, яким тоді володіли Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, уклавши фіктивні договори на поставку товарів, й вивели на Кіпр з України 1,7 млрд доларів.

Додамо, що міжнародна компанія McKinsey на вимогу Міжнародного валютного фонду завершила розробку п’ятирічної стратегії розвитку найбільшого банку України ПриватБанку. Вже після того, як Мінфін затвердить план дій, діюча бізнес-модель фінансової установи зміниться.

Народна Правда

Схожі публікації

відео / фото галерея