Внесено зміни до Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи

Головне управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що 19 грудня 2018 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 01.11.2018 №866 (далі – Наказ №866), яким затверджено зміни до Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Інструкція), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859 (далі – Наказ №859). Зокрема, в абзаці другому п. п. 1 п. 5 розділу III Інструкції враховані зміни, внесені Законом України від 3 липня 2018 року №2477-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України» до п. п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України, відповідно до яких розширено перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки.

Витрати у вигляді суми коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів освіти, крім витрат, понесених на здобуття середньої професійної або вищої освіти, доповнено витратами на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійнотехнічної) освіти.

Так, з 2019 року платник податку на доходи фізичних осіб може скористатись правом на податкову знижку шляхом зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного 2018 податкового року на суму фактично здійснених ним витрат у вигляді суми коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, підтверджені відповідними документами. При цьому декларація про майновий стан і доходи подається до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, до 31 грудня 2019 року (включно) за звітний 2018 податковий рік.

 Головне управління ДФС у Тернопільській області

Схожі публікації

ДФС запроваджено новий сервіс з автоматичного заповнення декларації
Довідку про доходи для заповнення декларації можна отримати в електронному форматі
Строки подання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2018 р та строки сплати, визначених податкових зобов'язань
Фізособа повинна подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за попередньою податковою адресою
Декларування доходів за 2018 рік: основні аспекти про які варто знати
Підсумки деклараційної кампанії: наймолодшому мільйонеру – 7 років, а найстаршому – 99
Надання інформації щодо персональних даних фізичної особи
У якому випадку доходи від продажу авто декларуються - роз'яснення ДФС
До уваги роботодавців! Санкції за порушення трудового законодавства
Як подати заяву щодо зміни групи єдиного податку?

Галерея (відео/фото)