ВП ВС відступила від позиції щодо зміни виду використання землі в межах її цільового призначення

Дата публікації: ср, 07/14/2021 - 18:47

 

Велика Палата ВС у постанові від 1 червня 2021 року у справі № 925/929/19 відступила від висновку, про те, що зміна виду використання землі в межах її цільового призначення повинна проводитися в порядку, встановленому для зміни цільового призначення такої землі.

 

Обставини справи

Прокурор зазначав, що ураховуючи вимоги ЗК щодо раціонального використання та охорони земель, зміна виду використання землі в межах її цільового призначення повинна проводитись в порядку, встановленому для зміни цільового призначення земель.

У відзиві на касаційну скаргу ФГ "Тищук" зазначає, що під час передачі в користування земельних ділянок зміна цільового призначення останніх не відбувалась. Земельні ділянки "для ведення фермерського господарства" та "для сінокосіння і випасання худоби" знаходяться в межах однієї категорії земель - "землі сільськогосподарського призначення".

 

Позиція ВС

Законодавство розрізняє категорії земель за їх цільовим призначенням та виду використання земельної ділянки в межах кожної категорії земель. Зміна цільового призначення земельних ділянок сільськогосподарського призначення на іншу категорію цільового призначення здійснюється за погодженими проектами землеустрою щодо їх відведення. При цьому такої процедури для зміни виду використання земельної ділянки, зокрема на землі фермерського господарства, без зміни її категорії цільового призначення (землі сільськогосподарського призначення) чинним законодавством не передбачено.

Велика Палата Верховного Суду відступає від висновків Верховного Суду про те, що зміна виду використання землі в межах її цільового призначення повинна проводитися в порядку, встановленому для зміни цільового призначення такої землі.

Разом з тим, користувачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення повинні використовувати такі земельні ділянки відповідно до того виду використання, за яким ці земельні ділянки були передані їм власником.

 

Бізнес Ліга:Закон

Схожі публікації

Викопіювання з Публічної кадастрової карти України для ідентифікації земельної ділянки
Требование к выкопировке при оформлении земельного участка в собственность, для подачи заявления по ст 121 ЗКУ
Як безоплатно отримати земельну ділянку та приватизувати її - короткий алгоритм дій
В Украине упростится арест земли: исполнители получат постоянный доступ к земкадастру
Непогодження меж земельної ділянки із суміжником
Право постійного користування земельними ділянками може бути скасовано (законопроєкт)
Як отримати земельну ділянку і куди скаржитись якщо відмовили?
Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб за земельні ділянки - паї не передбачені
Що робити, якщо місцева влада не надає дозвіл на оформлення земельної ділянки
Отримання земельної ділянки для ведення ОСГ. Оскарження рішення сільської ради до суду

відео / фото галерея