ВС дав роз'яснення що таке "за місцем" і "на місці" вчинення правопорушення

Дата публікації: сб, 08/31/2019 - 11:39

ВС РОЗМЕЖУВАВ ПОНЯТТЯ СКЛАДАННЯ ПОСТАНОВИ ПРО АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ «ЗА МІСЦЕМ ВЧИНЕННЯ» ТА «НА МІСЦІ ВЧИНЕННЯ»

При розгляді справи №524/3206/16-а https://u.to/ePwzFg ВС встановив відмінність у розумінні формулювань «за місцем вчинення» та «на місці вчинення» у правовідносинах про порушення ПДР і дійшов висновку, що органи Поліції уповноважені виносити Постанову про порушення ч.1 ст.121 ПДР безпосередньо на місці вчинення порушення ПДР.

ВС підтримав рішення суду першої інстанції про відмову у задоволенні позову щодо скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.

При постановленні рішення ВС виходив з того, що:

✔️ Згідно з Рішенням КСУ № 5-рп/2015 словосполучення «на місці вчинення правопорушення» і «за місцем його вчинення», які містяться у ст.258 КУпАП, мають різне цільове спрямування і різний правовий зміст.

✔️ До ст.258 КУпАП були внесені зміни, якими визначено належність до компетенції Національної поліції виносити постанову у справі про адміністративне правопорушення на місці його вчинення.


ВС дійшов висновку, що формулювання «на місці вчинення» вказує на належність місця винесення Постанови про порушення ч.1 ст.121 ПДР органом Національної поліції безпосередньо на місці вчинення відповідного порушення ПДР згідно зі ст. 258 КУпАП. Це формулювання не є тотожним формулюванню «за місцем вчинення правопорушення», що вказує на підвідомчість розгляду спору іншим уповноваженим органам і не може бути застосоване в цьому випадку.

ZakonOnline

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)