ВС надав оцінку підвищенню ціни тендерної пропозиції шляхом «каскадного» укладення додаткових угод до договору про закупівлю

Дата публікації: пт, 09/17/2021 - 23:32

 

Рішення ВС у справі № 912/994/20 https://cutt.ly/YWVpSLS

 

Прокурор в інтересах держави звернувся з позовною заявою до ТОВ про визнання недійсними додаткових угод та стягнення грошових коштів.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що оспорювані додаткові угоди суперечать п.2 ч.4 ст.36 Закону України "Про публічні закупівлі", оскільки укладені без належного підтвердження коливання цін на ринку в період виконання умов договору.

ВС зазначив, що норма ч.4 ст.36 Закону «Про публічні закупівлі» застосовується, якщо відбувається значне коливання (зростання) ціни на ринку, яке робить для однієї сторони договору його виконання вочевидь невигідним, збитковим.

Для того, щоб за таких обставин не був розірваний вже укладений договір і щоб не проводити новий тендер, закон дає можливість збільшити ціну, але не більше як на 10%. Обмеження 10% застосовується як максимальний ліміт щодо зміни ціни, визначеної в договорі, незалежно від того, як часто відбуваються такі зміни (кількість підписаних додаткових угод).

Перемога у тендері та укладення договору з однією ціною та її подальше підвищення шляхом так званого «каскадного» укладення восьми додаткових угод є нечесною і недобросовісною діловою практикою з боку продавця.

За наслідками укладення оспорюваних додаткових угод початкову ціну договору сторони збільшили на 61%, що призвело до зниження обсягів закупівлі та до повного нівелювання результатів відкритих торгів. Адже цінові пропозиції переможця та інших учасників торгів відрізнялися між собою несуттєво.

Таким чином, держава втратила можливість скористатися пропозиціями інших учасників відкритих торгів, але газ по ціні, запропонованій переможцем тендеру, закупити так і не змогла.

 

ZakonOnline
Теґи

Схожі публікації

відео / фото