ВС роз’яснив, на які саме зобов’язання поширюється мораторій на задоволення вимог кредиторів

Дата публікації: сб, 11/07/2020 - 17:38

 

Рішення ВС у справі № 826/3106/18 https://cutt.ly/ngjr8MK

У справі №161/16812/15-а позивач (ПАТ) оскаржив вимогу ДФС про сплату недоїмки з ЄСВ.

Обґрунтував тим, що ПАТ перебуває у процесі банкрутства. Ухвалою суду порушено провадження у справі про банкрутство, одночасно з чим введено мораторій на задоволення вимог кредиторів. Відповідно, неустойка щодо сплати ЄСВ не застосовується.

ВП ВС зауважила, що запровадження мораторію регулювалося ст.ст.1,12 ЗУ «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у редакції до 19.01.2013р., після - ст.19.

Протягом його дії забороняється виконання вимог, на які він поширюється, не нараховується неустойка, не застосовуються інші фінансові санкції.

ВП ВС звернула увагу, що мораторій:

  • вводиться господарським судом одночасно з порушенням справи про банкрутство, і стосується тих вимог, які мали місце на дату прийняття рішення судом;
  • поширює свою дію на конкурсну заборгованість та не поширює на поточну.

Заборона застосування санкцій протягом дії мораторію стосується зобов'язань, термін виконання яких настав до дати введення мораторію, і не поширюється на поточні зобов`язання (які виникли після цієї дати).

Отже, боржник, стосовно якого порушено провадження про визнання банкрутом і введено мораторій, звільняється від відповідальності лише за невиконання зобов'язань, щодо яких його запроваджено.

За поточними зобов'язаннями боржник відповідає на загальних підставах до прийняття господарським судом постанови про визнання його банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Тож застосування до позивача штрафних санкцій згідно з вимогою ДФС є правомірним, а правові підстави для її скасування відсутні.

 

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото