ВС роз’яснив особливості звільнення працівників у зв’язку з реорганізацією підприємства

Дата публікації: чт, 04/29/2021 - 10:49

 

Рішення ВС у справі №826/7878/18 https://cutt.ly/KvBczY1

 

Позивача у справі №826/7878/18 було звільнено з посади у зв’язку з реорганізацію органів ПФУ. Однак, на його думку, відповідач допустив порушення трудового законодавства. Отже, звільнення є незаконним.

КАС ВС визнав доводи позивача обґрунтованими.

Згідно з ч.ч.1,3 ст.49-2 КЗпП про наступне вивільнення працівників у зв’язку з реорганізацією персонально попереджають не пізніше ніж за 2 місяці.

Разом з цим власник або уповноважений ним орган зобов'язаний запропонувати працівникові наявні вакантні посади відповідно до його кваліфікації.

 

Вимоги даної статті вважаються виконаними, коли запропоновані всі посади, які:

  • з'явилися протягом цього періоду;
  • існували на день звільнення.

Обов'язок по працевлаштуванню працівника покладається на власника з дня попередження про вивільнення до дня розірвання трудового договору.

З аналізу ч.1 ст.49-2 КЗпП вбачається персоналізований характер попередження працівників про наступне вивільнення. Така вимога спрямована на захист від незаконного звільнення та недотримання двомісячного строку попередження.

Важливо, що пропозиція вакантних посад має бути адресована саме конкретному працівнику. Це виключатиме в подальшому спори про недотримання процедури вивільнення працівника та переліку запропонованих посад.

У справі відсутні докази попередження позивача не пізніше ніж за 2 місяці до дня звільнення у зв'язку з реорганізацією, що свідчить про допущені порушення.

При цьому «нагадування про реорганізацію територіальних органів ПФУ» під час ознайомлення з пропозиціями вакантних посад не може свідчити про дотримання відповідачем вимог трудового законодавства.

 

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото галерея