ВС визначив осіб, на яких поширюється заборона експлуатації самочинно збудованого об’єкту

Дата публікації: сб, 04/10/2021 - 09:12

 

Рішення ВС у справі №826/10130/18 https://cutt.ly/wco2riw

 

У справі №826/10130/18 власник автозаправного комплексу передав його в оренду ТОВ.

Під час позапланової перевірки ДАБІ виявила самочинно збудовані об’єкти. Було винесено припис і заборонено орендарю експлуатувати АЗК до усунення порушень.

ТОВ такий припис оскаржило, зазначивши, що заборона може стосуватись лише замовника будівництва.

 

Однак, КАС ВС мав іншу думку.

Зауважив, що здійснення будівельних робіт без дозвільних документів є самочинним будівництвом (ч.7 ст.34 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності»).

Виявлення факту такого будівництва є підставою для проведення позапланової перевірки (абз.6 ч.1 ст.41 Закону).

Із системного аналізу ст.ст.39,41 Закону вбачається, що орган ДАБІ уповноважений виносити приписи щодо усунення виявлених порушень. Це стосується і заборони експлуатації самочинно збудованих об'єктів, відносно яких відсутні документи щодо дозволу на будівництво та введення їх в експлуатацію.

КАС ВС також врахував особливу небезпеку експлуатації самовільно встановлених газорозподільного вузла, колонок для заправки газом та підземних резервуарів, оскільки вони мають ознаки об'єктів підвищеної небезпеки.

 

Отже, вимога про заборону експлуатації виявленого органом ДАБІ самочинно збудованого об'єкта, зокрема, якщо він має ознаки об`єкта підвищеної небезпеки, поширюється на ВСІХ СУБ'ЄКТІВ, які здійснюють експлуатацію об`єкта незалежно від причетності до його зведення.

При цьому відповідальність за зведення самочинно збудованого об'єкта несе особа, що здійснила таке будівництво (власник об'єкта або власник чи користувач ділянки, на якій проведено будівництво).

 

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото галерея