ВС визначив, за яких умов виконавчий напис нотаріуса може бути визнаний таким, що не підлягає виконанню

Дата публікації: пн, 11/25/2019 - 11:57

ВС підтримав позивача у справі № 331/6280/16-ц https://u.to/3CjOFg про заборону стягнення за виконавчим написом предмету застави за кредитним договором – автомобіля марки «Volkswagen».

ВС встановив, що виконавчий напис був вчинений з порушенням встановленого законом порядку:
✔️ письмово повідомити боржника про порушення ним забезпеченого обтяженням зобов'язання;
✔️ зареєструвати в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна відомості про звернення стягнення на предмет забезпечувального обтяження.
ВС визнав, що такі порушення унеможливлюють вчинення виконавчого напису про звернення стягнення на предмет застави. Такі вимоги законодавства є імперативними і не можуть виконуватися на розсуд стягувача.

Зверніть увагу! ВС підкреслив, що вчинення такого напису унеможливлювали й інші обставини, які були встановлені судами та прийняті до уваги при постановленні рішення, а саме:
✔️ виконавчий напис було вчинено без подання встановленого законом переліку документів, нотаріусу було надано тільки перший аркуш кредитного договору, в той час як ВС неодноразово наголошував, що Графік погашення кредиту та загальні умови кредитування є невід'ємними частинами кредитного договору;
✔️ борг на момент вчинення напису не був безспірним, адже позивач оспорював в судовому порядку умови кредитного договору.

Правова позиція ВС https://u.to/-SjOFg

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото