ВС вказав на юрисдикцію спорів про припинення повноважень члена виконавчого органу товариства

Дата публікації: вт, 09/28/2021 - 21:31

 

Рішення ВС у справі № 404/1255/21 https://cutt.ly/vEoHMkr

 

У справі № 404/1255/21 КЦС ВС розглянув позов колишнього директора ПП про визнання припиненими трудових відносин у зв’язку із його звільненням за власним бажанням.

Позивач вказував, що подав засновникам заяву про звільнення з посади директора товариства за власним бажанням.Однак позачергові загальні збори учасників товариства, призначені з метою вирішення його звільнення не відбулися у зв`язку з відсутністю кворуму.

 

ВС дійшов наступних висновків.

Можливість уповноваженого органу товариства припинити повноваження члена виконавчого органу міститься не в приписах КЗпП України, а у ст.99 ЦК України, тобто не є предметом регулювання трудового права.

Реалізація учасниками товариства корпоративних прав на участь у його управлінні шляхом прийняття компетентним органом рішень про обрання (призначення), усунення, відсторонення, звільнення, відкликання членів виконавчого органу стосується також наділення їх повноваженнями на управління товариством або позбавлення таких повноважень на управління товариством. Хоч такі рішення уповноваженого на це органу можуть мати наслідки і в межах трудових правовідносин, але визначальними за таких обставин є корпоративні правовідносини.

Зміст положень ч.3 ст.99 ЦК України надає право компетентному (уповноваженому) органу товариства припинити на свій розсуд повноваження члена виконавчого органу у будь-який час з будь-яких підстав.

Така форма захисту є специфічною дією носіїв корпоративних прав у відносинах з особою, якій вони довірили здійснювати управління товариством, і не може розглядатися в площині трудового права.

 

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото