ВС захистив від неправомірного звільнення під час перебування у соціальній відпустці

Дата публікації: чт, 10/03/2019 - 11:46

ВС встановив, що звільнення під час перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку є неправомірним.

Такого висновку дійшов суд у справі №826/8797/15 https://u.to/hV9xFg про визнання протиправним і скасування наказу про звільнення, а також поновлення на посаді.

ВС визначив, що на первісного позивача, який перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, поширюються норми КЗпП України щодо заборони звільнення працівників, які мають дітей віком до трьох років.

Так, ст. 184 КЗпП України встановлює лише один виняток з зазначеного правила – можливість звільнення у випадку повної ліквідації підприємства, установи, організації з обов'язковим працевлаштуванням.

Зверніть увагу! В розумінні ч.3 статті 184 КЗпП України, повна ліквідація підприємства, установи, організації передбачає таку ліквідацію, внаслідок якої припиняються всі права і обов`язки юридичної особи без визначення правонаступника.

У цій справі відбулась ліквідація із встановленням правонаступника. Відповідно, ВС зауважив, що звільнення відбулося на підставі, яка не передбачена законом і це свідчить про незаконність такого звільнення та як наслідок тягне за собою поновлення працівника на роботі та скасування неправомірного наказу про звільнення.

Тож в цьому випадку не відбулося повної ліквідації державної установи, роботодавець зобов’язаний був запропонувати працівникові всі наявні вакантні посади, які він може обіймати відповідно до своєї кваліфікації, а не звільняти його.

Повний текст рішення справи №826/8797/15 https://u.to/hV9xFg

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото