Встановлення індивідуального опалення в окремій квартирі багатоквартирного будинку

Дата публікації: пн, 12/28/2020 - 14:01

 

Рішення ВС у справі №229/4116/17 https://cutt.ly/yh073yn

 

Позивач у справі №229/4116/17 просив суд визнати протиправною відмову Виконкому міськради надати дозвіл на відключення від мереж центрального опалення (ЦО) та влаштування індивідуального опалення квартири.

Розглянувши справу, КАС обґрунтував своє рішення таким чином.

Відключення від ЦО здійснюється у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади (п.25 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води і водовідведення).

Законодавством передбачено наступний порядок дій:

  • орган місцевого самоврядування створює комісію для розгляду питань щодо відключення споживачів від ЦО (п.1.2 Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж ЦО та постачання гарячої води при відмові споживачів від ЦО);
  • власник будинку звертається до комісії з заявою про відключення від ЦО. До неї додає копію протоколу зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від ЦО та влаштування індивідуального опалення.

Рішення має бути підтримане всіма власниками приміщень (п.2.1 Порядку);

Комісія приймає рішення у місячний строк з урахуванням технічних можливостей мереж.

Отже, дозвіл на відключення від ЦО може бути виданий лише за умови відключення цілого житлового будинку.

Можливість відключення окремої квартири (приміщення) Порядком не передбачена, а заяву власника чи орендаря окремого приміщення комісія має право не розглядати.

Тож КАС залишив позов без задоволення, оскільки відсутні докази отримання згоди всіх мешканців будинку та відсутня схема теплопостачання для безперебійної роботи інженерного обладнання.

 

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото