Виключення запису про батьківство особи є підставою для звільнення від сплати заборгованості за аліментами

Дата публікації: пн, 09/06/2021 - 22:50

 

Рішення ВС у справі № 477/1165/20 https://cutt.ly/OWsyaN3

 

Позивач у справі № 477/1165/20 просив суд звільнити його від сплати аліментів на утримання дітей, а також від сплати заборгованості за аліментами.

Вказував, що рішенням суду, яке набрало законної сили, виключено відомості про нього як про батька дітей з актових записів про народження дітей.

КЦС ВС позов задовольнив.

Повне або часткове звільнення платника аліментів від сплати заборгованості за аліментами можливе лише за його позовом і лише тоді, коли заборгованість виникла у зв'язку із його тяжкою хворобою або іншою обставиною, що має істотне значення.

Дана норма не встановлює конкретного, вичерпного переліку обставин, які можуть бути підставою для звільнення від сплати заборгованості за аліментами.

Аліментний обов'язок позивача був заснований на факті батьківства, а виключення відомостей про батька з актових записів про народження дітей у зв'язку з тим, що позивач не є біологічним батьком дітей, підтверджує, що позивач не є (і, відповідно, ніколи не був) батьком дітей.

Наслідком ухвалення судом рішення про виключення з актових записів про народження дітей відомостей про позивача як батька дітей є, зокрема, відсутність у позивача від самого початку існування спірних правовідносин обов`язку утримання дітей, адже за змістом положень ст.180 СК України обов'язок утримання дитини несуть лише її батьки.

Отже, виключення запису про батьківство позивача є обставиною, що має істотне значення у розумінні ч.2 ст.197 СК України, і відповідно, є підставою для звільнення його від сплати заборгованості за аліментами, яка утворилась за період, коли він був записаний батьком дітей.

 

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото