Як діяти, якщо заблоковано ПН по критерію №1 (відсутність коду в таблиці)?

Дата публікації: пт, 11/19/2021 - 14:59

 

Заблокували податкову накладну по критерію №1?
 
Наразі з подібною проблемою в Україні стикаються тисячі підприємств. У декого блокуються вибіркові накладні, інші змушені щоразу доказувати реальність кожної операції.
 
Причин цьому може бути безліч і не завжди вони об’єктивні.
 
Пункт №1 для ДПС здебільшого є тією формальною підставою для зупинення накладної, яка не має об'єктивих пояснень. Тобто у квитанції про зупинення реєстрації ПН платник бачить підставою п. 1 і все - жодних аргументів.
 
В такому разі багато платників починає поспішати із висновками: нашвидкоруч збирає документи, подає пояснення і... (майже завжди) отримує відмову.
 
Чому так відбувається?
 
1. Не подана таблиця платника податків.
 
Так, дійсно, цей пункт є очевидним, адже так звучить критерій №1 та причина зупинки реєстрації ПН, яку ДПС зазначає у квитанції.
 
Питання того, чи подавати таблицю після зупинення, чи ні, зважаючи на складнощі з її врахуванням ДПС, тривалий час викликають низку суперечок.
 
Ми в цьому питанні притримуємось наступної позиції - таблицю є сенс хоча б спробувати подати перед розблокування ПН. Особливо, якщо подібні операції плануються в майбутньому.
 
Дійсно, подати таблицю, щоб її врахували з першого разу, складно. І мова йде не лише про те, щоб все правильно зробити (хоча дуже часто причиною неврахування є помилки самого підприємства - неподання пояснень і документів до таблиці або подання пояснень щодо конкретної операції), а й про те, що ДПС безпідставно їх не враховує.
 
Однак, "світло" в цьому "тунелі" є - ми маємо успішний досвід врахування таблиць платників податків з другого-третього разу, що дало змогу розблокувати податкову накладну одразу після подання повідомлення із поясненнями, без етапу скарги та суду.
 
2. Не подані достатні пояснення або документи разом із повідомленням.
 
Ті підприємства, які поспішили і вирішили розблоковувати ПН без подання таблиці, безсумнівно теж мають шанс на успіх, однак в такому разі велику увагу слід звернути на пакет документів, що подається, та достатність пояснень.
 
Так, дуже часто, особливо, коли ПН складалась по передоплаті, платники обмежують дуже короткими поясненнями, які не відображають всю специфіку операції.
 
Як наслідок, не додаючи 1-2 документів, які або не вимагаються, або поки що відсутні у платника з об'єктивних причин, і при цьому не надаючи детальні пояснення з цього приводу, підприємства стають жертвами бюрократичних дій ДПС та формальної відмови саме з цієї причини.
 
Нагадаємо, що на надання пояснень платнику дається 365 днів з моменту блокування, тому до даного етапу слід підходити виважено, оскільки другого шансу доповнити пояснення чи «донести» неподані документи не буде.
 
Ми наголошуємо, що аби отримати гарантовано позитивний результат, незважаючи на обставини, слід правильно все робити з самого початку, адже подання/неподання якогось документу прямо впливає на вирішення питання.
 
Більш детально про методи розблокування дивыться у відео:

 

Схожі публікації

відео / фото