Як фіскальні органи шукатимуть справжніх власників підприємств (бенефіціарів)

Дата публікації: сб, 07/27/2019 - 12:15

Підписано Меморандум про співпрацю у розбудові механізму перевірки інформації про бенефіціарних власників

Цим документом передбачили впровадження Концепції механізму проведення перевірки достовірності інформації про кінцевих бенефіціарних власників з метою протидії корупції, відмиванню коштів, шахрайству, ухиленню від сплати податків та іншим злочинам, які пов'язані з фіктивною діяльністю компаній.

Тобто Меморандум є "дорожньою картою", в якій визначили кроки, терміни та відповідальні особи за реалізацію концепції. А займатимуться цим ДФС, Держфінмоніторинг, Нацбанк, Мін'юст та Мінфін.

Так, ДФС спільно з іншими учасниками меморандуму братиме участь у розробці та організації бізнес-процесів перевірки відомостей про бенефіціарних власників. Це, на думку податківців, сприятиме створенню прозорої бенефіціарної власності в Україні, надасть ДФС право перевірки інформації, що надавалась до Єдиного державного реєстру, з метою встановлення ознак правопорушень. Крім того, ДФС отримає повноваження притягнення до відповідальності у випадках ненадання або надання неправдивої інформації щодо кінцевого бенефіціарного власника.

Джерело: веб-сайт ДФС

Схожі публікації

Державна фіскальна служба отримала нового керівника
Изменения в правилах подачи отчетности вступят в силу в 2019 году
Чи треба підприємцю скріплювати звітність печаткою (у тому числі в електронному вигляді) за її наявності
Порядок ведення книги обліку доходів (витрат) підприємцями-платниками єдиного податку
Надання інформації щодо персональних даних фізичної особи
Платником земельного податку за земельну ділянку, яка перебуває у власності фізичної особи – засновника фермерського господарства, є фізична особа
Уряд наділив ДФС повноваженнями стежити за податковими правопорушеннями
До уваги роботодавців! Санкції за порушення трудового законодавства
Які документи необхідно подати платнику податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи, для реалізації права на податкову знижку за орендну житла?
Земельний податок для фізичних осіб: порядок нарахування та сплати

Галерея (відео/фото)