Як ФОП застосовувати РРО після 19.04.2020

Дата публікації: ср, 02/19/2020 - 13:55

Чому саме 19 квітня? Закони №128 і №129 починають діяти через 6 місяців після опублікування, тобто з 19.04.2020 р.

До 30 вересня 2020 року ФОПи на єдиному податку I групи, а також II — IV груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн, можуть не застосовувати РРО. Крім тих, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також продають лікарські засоби та вироби медичного призначення.

З 1 жовтня до 31 грудня 2020 року перелік ФОПів-«єдинників», які повинні застосовувати РРО, складатиметься з тих, що перевищили ліміт в 1 млн та тих, що здійснюють:

— реалізацію товарів (надання послуг) через Iнтернет;
— реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
— реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
— реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
— роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах;
— діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена пунктом 11 статті 9 Закону про РРО;
— діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
— діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення;
— реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

З 1 січня 2021 року всі ФОПи на єдиному податку повинні застосовувати РРО. Крім випадків:
— якщо підприємець належить до першої групи платників єдиного податку;
— якщо підприємець провадить розрахунки з покупцями тільки у безготівковій формі (приймання платежів картками вважається розрахунковою операцією з метою застосування Закону про РРО, тому під цей виняток не підпадає);
— якщо підприємець здійснює операції, зазначені у ст. 10 Закону про РРО, наведені у Переліку №1336.

Заборону продажу без РРО алкогольних напоїв у кіосках, основним товаром (понад 50% загального товарообігу) яких є періодичні видання, замінять на заборону продажу без РРО підакцизних товарів загалом: алкогольні напої, пиво (крім квасу «живого» бродіння); тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну.

Можна обирати, який вид РРО застосовувати — звичайний чи програмний (певну безоплатну програму, яка дозволятиме перетворити на програмний РРО будь-який обраний гаджет: смартфон, планшет, ноутбук тощо).
Продавцям доведеться зареєструвати такий програмний РРО в ДПС (отримати його фіскальний номер) і провести його попереднє програмування. Тобто ввести у програму номенклатуру товарів, робіт, послуг, які будуть продаватися за його допомогою.
На період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого органу розрахункові операції провадять у режимі офлайн, що може тривати не більше 36 годин, зі створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери з діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу.

Юридична компанія Winner

Схожі публікації

відео / фото