Як мешканцям багатоквартирних будинків погасити борги перед ОСББ ?

Мешканці багатоквартирних будинків тепер можуть погасити борги за комунальні послуги шляхом відпрацювання.

Рішення про списання таких боргів можуть прийматися тільки на загальних зборах ОСББ, після чого потрібно укласти відповідний договір.

Так, якщо у людини є заборгованість, вона може укласти договір безпосередньо з самим ОСББ і відпрацювати свій борг, або ж зменшити його суму.

На сьогодні боржники можуть виконати роботи лише на суму, яка буде меншою від суми боргу, або ж сумарною йому. До цього можна було вказувати в договорі суму, яка перевищувала розмір боргу.

Експерти зазначають, що багато роботи щодо ремонту/реконструкції (особливо в старих будинках) виконувалися окремими мешканцями, які ніколи не були боржниками зі сплати внесків та платежів, пов'язаних з утриманням багатоквартирного будинку. При цьому такі роботи (іноді досить дорогі) виконувалися співвласниками за власною ініціативою або через велику необхідність, наприклад, дах, що протікає, і т.д.

Варто знати, що рішення про списання таких боргів можуть прийматися тільки на загальних зборах ОСББ, адже це виключно їх компетенція. На зборах правління дає свою згоду і укладає договір з мешканцем.

"Щоб скасувати заборгованість, необхідно укласти договір з правлінням ОСББ про виконання робіт на суму, що не перевищує суму заборгованості. Ініціювати укладення договору можуть обидві сторони: як співвласник (подавши заяву), так і саме правління ОСББ, але тільки за згодою співвласника", – каже в коментарі сайту "Сегодня" Павло Мороз, керуючий партнер юридичної фірми Braxton.

Договір про виконання певних робіт потрібно укласти з ОСББ і обовязково у двох примірниках. Перевірте у документі наступні пункти:

  • вид робіт;
  • обсяг робіт;
  • вартість робіт;
  • термін виконання;
  • умови придбання необхідних для виконання робіт матеріалів і устаткування (при необхідності).

За допомогою цього механізму можна списати борги мешканця саме перед ОСББ. Наприклад, зменшити суму оплати за воду, пофарбувавши паркан, на жаль, не вийде.

Нагадаємо, протягом наступних трьох років тарифи на комунальні послуги будуть лише зростати. Природний газ дорожчатиме кожен рік на 20%, гаряча вода та опалення в 2019 році піднімуться у ціні на 10%, а електроенергія – на 22,5%.

Джерело: ІА Україна Комунальна

 

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)