Як не втратити свою земельну ділянку? Що треба зробити?

Дата публікації: ср, 02/12/2020 - 12:13

Увага! Якщо до 1 січня 2025 року власник паю або його спадкоємець не оформить право власності на земельну ділянку, він вважатиметься таким, що відмовився від її одержання. До цього часу ділянка буде вважатись «незатребуваною» (ст. 13 Закону «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)»).

Після 1 січня 2025 року незатребувані ділянки будуть визнані безхазяйними. Їх передадуть у комунальну власність територіальної громади, на території якої вони розташовані. Проте, якщо власник невитребуваної земельної ділянки або його спадкоємець пропустить строк оформлення земельної ділянки з поважної причини, він може подати позов до суду про визначення додаткового строку для оформлення.

Заступниця начальника управління агропромислового розвитку ЛОДА Тетяна Борушок дала з цього приводу коментар, головне з якого пропонуємо до вашої уваги:

"У 90-х роках запрацювала приватизація земельних ділянок, коли почали видавати перші земельні ділянки особистого селянського господарства (ОСГ) у безкоштовну власність. Згодом був указ президента про невідкладні заходи з прискорення реформування аграрного комплексу. Почалося роздержавлення і приватизація. Правом власності на земельні ділянки на той час був державний акт.

Перші земельні ділянки по сертифікатах залучилися в обіг до попередніх, що були безкоштовно надані. Їх продавали без сертифікатів за безцінь.

Люди зараз мають обміняти сертифікати і зробити пай земельною ділянкою з кадастровим номером. Без цих документів взагалі неможливо буде продати земельну ділянку".

Юридична компанія Winner

Схожі публікації

Галерея (відео / фото)