Як нерезиденту України придбати нерухомість та здавати її в оренду

Дата публікації: вт, 05/18/2021 - 15:23

 

З приводу цього висловилася ДПС України, у своїй консультації від 19.03.2021р. 1066/ІПК/99-00-21-02-02-06. Передусім, у разі придбання нерухомого майна або отримання майнових прав на таке майно в Україні юридична особа - нерезидент зобов'язана стати на облік у контролюючому органі за місцезнаходженням нерухомого майна до моменту його придбання.

У разі ж надання нерезидентом приміщення в оренду, орендна плата, що вноситься резидентами на користь такого нерезидента, є доходом нерезидента із джерелом його походження з України.

 

Тож, оскільки здавання нерезидентом в оренду приміщення є господарською діяльністю такого нерезидента, в результаті якої він отримує дохід на території України від таких послуг, нерезидент повинен створити постійне представництво та стати на облік в контролюючому органі за місцезнаходженням постійного представництва як платник податку на прибуток.

Нагадаємо, що перевірки для встановлення ознак ведення нерезидентом господарської діяльності на території України, без взяття на облік, проводитимуться відповідно до наказу Мінфіну від 23.02.2021 р. № 744.

Перевірка діяльності нерезидента без взяття на облік у контролюючому органі проводиться відповідно до положень глави 8 розділу II ПКУ з урахуванням особливостей, визначених пп. 14.1.193, п. 64.5, положеннями чинних міжнародних договорів України, якими регулюються питання оподаткування, а підстави її проведення визначені пп. 78.1.22 ПКУ.

Для проведення перевірок ДПС використовуватиме як відомості отримані зі звітності інших платників, так і іншу публічну інформацію.

Перевірки нерезидентів, що підлягають обліку, ДПС планує розпочати з 1 липня 2021 року.

Варто забезпечити завчасний юридичний захист, оскільки податківці будуть діяти рішуче. Завчасне приведення у відповідність юридичного статусу нерезидента, документів і т.п. дозволить мінімізувати ризики притягнення до відповідальності.

 

Керуючий партнер АО «Адвокатська фірма Advice», адвокат, кандидат юридичних наук Віталій Кулаков

Схожі публікації

відео / фото галерея