Як оформити відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами при знаходжені у відпустці для догляду за дитиною?

Дата публікації: пн, 03/16/2020 - 12:41

Питання:

Знаходжусь у відпустці для догляду за дитиною. Чи можу я оформити відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами?

Відпустка буде оплачуватися, якщо після досягнення дитині 3 річного віку я не працювала?


Відповідь:

Згідно до Закону України "Про відпустки", до соціальних відпусток відносятся: 1. Відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами (стаття 17 Закону), та 2. Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (стаття 18 Закону). Вказані відпустки відрязніються між собою.

Так,  відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами надається жінці на підставі медичного висновку оплачувана відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами тривалістю:

1) до пологів - 70 календарних днів;

2) після пологів - 56 календарних днів (70 календарних днів - у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів), починаючи з дня пологів.

 

Та вже після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами (тобто після 56 днів після пологів, а у разі ускладенення -79 днів після пологів), жінці надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на підставі поданої заяви.

Так згідно до ст. 18 Закону, після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Підприємство за рахунок власних коштів може надавати жінкам частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною більшої тривалості.

Ця відпустка може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, одним із прийомних батьків чи батьків-вихователів.

За бажанням жінки або осіб, зазначених у частині третій цієї статті, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.

Якщо Ви зараз знаходитесь у відпустці  та вже після народження дитини прошло  56/або 70 днів, то Ви маєте право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Що стосується питання щодо отримання виплат в яксоті державної допомоги, то необхідно уточнити Ваше питання. Чи отримували Ви виплати у звязку з вагітністю та пологами та допомогу при народженні дитині? Скільки років дитині, чи були Ви офіційно оформлені на підприємстві? 

ава
 
Адвокат Марина Бекало
b2bconsult

Схожі публікації

відео / фото