Як отримати аліменти на дитину від держави

Дата публікації: вт, 06/16/2020 - 21:12

 

Існують непоодинокі випадки, коли один з батьків ухиляється від сплати аліментів і дитина залишається без матеріального утримання.

Держава врегулювала це питання на законодавчому рівні шляхом створення порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 189 від 22.02.2006 року.

Так, тимчасова державна допомога призначається дитині до 18 років, коли не виконується рішення суду про стягнення аліментів з одного з батьків.

Процедура отримання допомоги:

Одержувач подає органу праці та соціального захисту населення за місцем проживання (перебування) необхідні документи:

  • заяву за формою, затвердженою Мінпраці;
  • копію свідоцтва про народження дитини;
  • декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї);
  • рішення суду (виконавчий лист) про стягнення з одного з батьків аліментів на дитину; 
  • довідка державної виконавчої служби, що підтверджує факт несплати аліментів одним з батьків протягом шести місяців, що передують місяцю звернення.

Тимчасова допомога призначається кожні шість місяців починаючи з місяця, в якому подано заяву з усіма необхідними документами.

Розмір тимчасової допомоги розраховується як різниця між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Адвокатське бюро "Андрія Натини"

Схожі публікації

відео / фото