Як перевірити квартиру в новобудові перед купівлею: поради фахівців

Дата публікації: пт, 01/31/2020 - 16:11

Аби мінімізувати ризики, пов’язані з придбанням житла у новобудові (інвестуванням), та не залишитись без грошей і без квартири, варто вжити певні заходи з перевірки компанії-забудовника.

Відповідний алгоритм запропонували фахівці системи безоплатної правової допомоги, передає «Закон і Бізнес».

Згідно з цим алгоритмом, майбутньому інвестору потрібно перевірити:

1. Репутацію 

У витязі ЄДРПОУ треба перевірити дату реєстрації компанії, з’ясувавши, як довго вона працює на ринку. В статуті компанії подивитися повноваження директора. Взаємини забудовника з податковою і компанією, що керує активами. Тут може виявитися відсутність персоналу або наявність податкового боргу.

2. Документи

- Документ, що підтверджує право власності або право постійного користування земельною ділянкою, на якій буде здійснюватися будівництво, державний акт про право власності, договір оренди тощо. Додатково можна скористатися Публічною кадастровою картою, яка містить відомості про місце розташування ділянки, її кадастровий номер, форму власності, цільове призначення, площу.

- Наявність дозволу на виконання будівельних робіт, виданий органами державного архітектурно-будівельного контролю та ліцензії на здійснення будівництва. Це можна перевірити на сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції.

- Проектну документацію на будівництво, затверджену в установленому порядку.

- Інформацію про замовника і підрядників, які будуть брати участь у будівництві.

Необхідно також звернути увагу на терміни дії усіх документів і порівняти їх із запланованими термінами будівництва.

3. Для додаткової безпеки можна перевірити:

- В Єдиному державно реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань — розгорнуті дані про забудовника, інформацію про засновників, розмір статутного капіталу, чи відкрито виконавче провадження щодо забудовника.

- У Держреєстрі речових прав на нерухоме майно — чи є обтяження речових прав на нерухоме майно забудовника, заборона відчуження або користування, арешт, застава, іпотека.

- У Єдиному реєстрі судових рішень — чи не ведуться щодо забудовника судові справи, характер цих справ, успішність розв’язання.

«Закон і Бізнес»

Схожі публікації

відео / фото