Як повернути частину коштів за придбане вперше житло?

Дата публікації: пт, 01/31/2020 - 11:46

При придбанні житла вперше, особа може повернути 1 % збору від вартості нерухомості, який був сплачений до Пенсійного фонду.

Згідно з пунктом 9 статті 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" платниками збору на обов'язкове пенсійне страхування є підприємства, установи та організації незалежно від форм власності та фізичні особи, які придбавають нерухоме майно, за винятком <...> осіб, які придбавають житло вперше.

Відповідно до пункту 15-3 Порядку нотаріальне посвідчення або реєстрація на біржі договорів купівлі-продажу нерухомого майна здійснюється за наявності документального підтвердження сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна.

Таким чином, процедура повернення сплаченого збору регулюється Порядком повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 3 вересня 2013 року №787.

Важливо, що за відсутності відповідного правового механізму перевірки інформації про факт придбання нерухомості вперше саме держава в особі Пенсійного фонду України, як уповноваженого суб'єкта владних повноважень зобов'язана доводити той факт, що у кожному конкретному випадку особа, що зобов'язана сплачувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, придбала житло не вперше.

Аналогічна позиція Верховного суду у Постанові від 23.04.2019р. справа №802/1566/17-а, Постанові від 14.05.2019р. справа №813/1514/17

Юридична аналітика та консультація

Схожі публікації

Галерея (відео / фото)