Як повернути неякісні ліки в аптеку?

Дата публікації: пн, 08/31/2020 - 11:45

 

Всі ми знаємо, що відповідно до статті 9 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням. Однак з цього правила є ряд виключень, про які треба пам'ятати.

Постановою Кабінету Міністрів України №172 від 19.03.1994 року «Про реалізацію окремих положень Закону України «Про захист прав споживачів» затверджено Перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну/поверненню, де вказано, що лікарські засоби не підлягають поверненню.

Та можливе виключення!

Відповідно до частини 2 статті 21 Закону України «Про лікарські засоби» забороняється реалізація (відпуск) громадянам неякісних лікарських засобів або таких, термін придатності яких минув або на які відсутній сертифікат якості, що видається виробником.

Зокрема, повернути можна лише лікарські засоби та медичні вироби неналежної якості, надавши розрахунковий документ на їхнє придбання, передбачений Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". У такому випадку споживач має право просити повернути сплачені за ліки гроші або замінити препарат на аналогічний.

Так, факт неналежної якості лікарського засобу чи медичного виробу підтверджується такими документами:

  • висновком щодо якості лікарських засобів, виданим підпорядкованою лабораторією територіального органу Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками та/або уповноваженою лабораторією;
  • розпорядженням Держлікслужби щодо заборони обігу лікарського засобу.

У разі виникнення сумніву щодо якості лікарських засобів, покупець має можливість звернутись до Департаменту контролю якості лікарських засобів Держлікслужби. Неякісні лікарські засоби, включаючи ті, термін придатності яких закінчився, підлягають утилізації та знищенню, відповідно до Правил утилізації та знищення лікарських засобів, затверджених Міністерством охорони здоров’я України.

 

Адвокат Денис Головін

Схожі публікації

відео / фото