Як протидіяти неетичному поводженню податківців: куди звертатися зі скаргою?

Дата публікації: чт, 06/04/2020 - 11:12

 

Співробітник Державної податкової служби має дотримуватися Правил етичної поведінки.

Громадяни можуть повідомляти про порушення правил етичної поведінки співробітниками податкової служби. Адже неетична поведінка за конкретних умов, фактично є порушенням вимог Закону України «Про запобігання корупції», за що передбачена дисциплінарна відповідальність. Про це інформує прес-центр Державної податкової служби.

Як повідомляється, з метою встановлення загальних вимог до етичної поведінки посадових осіб органів ДПС, як одного з інструментів запобігання корупції, з урахуванням вимог Закону України «Про запобігання корупції», розроблено Правила етичної поведінки в органах ДПС.

Відповідно до цих правил, працівники органів ДПС під час виконання посадових обов’язків «зобов’язані неухильно дотримуватись загальновизнаних етичних норм поведінки, бути взірцем добропорядності, вихованості і культури, дотримуватись високої культури спілкування, з повагою ставитись до прав, свобод та законних інтересів людини і громадянина, юридичних осіб».

Оскільки порушення Правил етичної поведінки, за конкретних умов, фактично є порушенням вимог Закону України «Про запобігання корупції», за що передбачена дисциплінарна відповідальність у вигляді попередження про неповну службову відповідність, повідомити про такі факти можна:

- 04053, м. Київ, Львівська пл., 8;

- upzvk@tax.gov.ua;

- 0 800 501 007 (фізичним особам – обравши на інтерактивному голосовому автовідповідачі напрямок «5», працівникам органів ДПС – напрямок «7») з понеділка по четвер з 9:00 до 18:00 год., п’ятниця: з 9:00 до 16:45 год. із щоденною перервою з 13:00 до 13:45 год.

Джерело «Судово-юридична газета»

Схожі публікації

відео / фото