Як роботодавцю оформити допомогу по частковому безробіттю - роз'яснення Держслужби зайнятості

Дата публікації: чт, 04/30/2020 - 20:07

 

Державна служба зайнятості надала покрокову інструкцію для роботодавців, які мають право на допомогу по частковому безробіттю.

Так, допомогу по частковому безробіттю можуть отримати представники малого та середнього бізнесу, які:

- зупинили або ж скоротили діяльність через карантин;

- сплачували ЄВ упродовж 6 місяців, які передують даті зупинення чи скорочення діяльності, за найманих працівників і не припинили трудових відносин з ними на момент звернення до Центру зайнятості.

Ознайомитись з інформацією можна на сайті Держслужби зайнятості у розділі «Роботодавцям».

Зверніться до центру зайнятості за місцем сплати ЄВ для подання документів

Це можна зробити впродовж 30 днів з моменту зупинки/скорочення діяльності. Для уточнення місця сплати ЄВ скористайтеся «Електронним кабінетом» на сайті ДПС (розділ «Реєстри», пункт «Дані про взяття на облік платників податків»).

Потрібно підготувати наступні документи:

- заяву в довільній формі. У ній зазначте належність до малого чи середнього бізнесу відповідно до ст. 55 Господарського кодексу України, а також копії документів, завірених в установленому порядку, щодо середньої кількості працівників та доходу роботодавця за попередній календарний рік;

- засвідчену роботодавцем копію наказу із зазначенням початку зупинення, скорочення діяльності;

- відомості про працівників, у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину (вкажіть прізвище, ім'я, по батькові працівника, номер ідентифікаційного коду (або серію та номер паспорт для осіб, які через релігійні переконання відмовилися від оформлення коду)

- довідку про сплату ЄВ за останні 6 місяців, що передують зупинці/скороченню діяльності, видану ДПС.

Подати документи в один із способів: 

- через скриньку для кореспонденції в Центрі зайнятості (оригінал), через пошту (оригінал), через email (сканкопії). Електронні скриньки /тут/.

Перевірка документів центром зайнятості триває три робочих дні.

Упродовж трьох робочих днів відповідний обласний чи Київський міський центр зайнятості має ухвалити рішення щодо надання допомоги.

Укладання договору

Упродовж трьох робочих днів з моменту позитивного рішення роботодавець та центр зайнятості укладають договір.

Важливо! Якщо роботодавець надіслав сканкопії документів, то під час укладання договору він подає оригінали.

Переказ коштів роботодавцю

Щомісяця роботодавець передає Центру зайнятості перелік осіб, у яких виникло право на допомогу. Центр зайнятості впродовж трьох робочих після одержання коштів на свій рахунок переказує їх роботодавцю.

Виплати працівникам здійснюються роботодавцем упродовж трьох робочих днів з моменту одержання коштів за окремою платіжною відомістю.

Схожі публікації

відео / фото