Як відновити свідоцтво про право власності - роз'яснення

Дата публікації: чт, 07/30/2020 - 09:33

 

Втрата свідоцтва про право власності не призводить до втрати права власності. В залежності від обставин є декілька варіантів відновлення свідоцтва.

1️) Отримати дублікат у відповідній установі.

Якщо свідоцтво про право власності було отримане у нотаріуса чи посадової особи місцевого самоврядування, дана установа може видати заявнику дублікат. Якщо документ було передано в архів, то видача здійснюється державним нотаріальним архівом. Заявник при цьому повинен зібрати необхідні документи: заяву, копію паспорту, лист з органу внутрішніх справ на заяву про втрату оригіналу, оголошення про втрату свідоцтва в друкованих засобах масової інформації.

2️) Як діяти, якщо документ було видано до 1 січня 2013 року?

Особа втратила свідоцтво про право власності на нерухомість, реєстрацію якої було проведено до 1 січня 2013 року, однак необхідно здійснити державну реєстрацію права власності на нерухоме майно. Для цього потрібно використовувати відомості з Реєстру прав власності на нерухоме майно, що є архівом Державного реєстру прав. Альтернативою можуть слугувати паперові носій інформації. Якщо заявник має копію втраченого свідоцтва, її також потрібно подати.

3️) Як відновити документ, виданий після 1 січня 2013 року?

Якщо особа втратила свідоцтво про право власності на нерухоме майно, що видане після 1 січня 2013 року, це означає, що відомості про дане нерухоме майно уже містяться у Державному реєстрі. Відомості у Державному реєстрі дають особі підстави вчиняти правочини незалежно від наявності підтверджуючих документів, тобто і свідоцтва про власність.

Тобто, фактично, немає необхідності у отриманні дублікатів правовстановлюючих документів.

4️) Відновлення через суд.

Якщо отримати дублікат в силу обставин неможливо, право на власність може підтвердити судова установа. Відповідно до ст.392 ЦК України власник може подати позов про визнання його права власності, якщо ним було втрачено документ. Відповідне рішення суду слугуватиме правовстановлюючим документом.

Адвокатське бюро "Андрія Натини"

Схожі публікації

відео / фото