Як відрізнити цивільно-правові угоди від трудових договорів?

Дата публікації: пт, 09/24/2021 - 22:14

 

Вже не перший рік суб’єкти господарювання стають ціллю контролюючо-перевіряючих органів стосовно встановлення фактів осіб, які працюють без офіційного працевлаштування. В своїй роботі ми неодноразово захищали інтереси наших клієнтів у відповідних спорах, і у всіх випадках – позитивно. Варто зазначити, що спори мають спільні риси, але за своєю суттю та способом захисту – всі різні. Як правило, одним з головних суперечливих питань, які виникають між платниками податків та контролюючим органом є віднесення цивільно-правової угоди до трудового договору або ні.

В більшості випадків, фіскальні органи будь-які цивільно-правові угоди відносять до трудових, і відповідно – вважають, що особа не працевлаштована офіційно, тому притягують до відповідальності власника, застосовуючи значні штрафи. Саме оскарження таких рішень і є одним з наших завдань під час захисту прав та інтересів наших клієнтів. Сьогодні кількість перевірок мусить зростати, оскільки за наявною інформацією, лише за червень 2021 року платниками податків прозвітовано про 210 тис. осіб, які виконували роботи (надавали послуги) за договорами цивільно-правового характеру. Ця інформація є вражаючою для податкового органу.

В даній статті ми зазначимо про ознаки, за наявністю яких (хоча б однієї), податковий орган буде прирівнювати цивільно-правову угоду до трудового договору.

 

ОЗНАКИ:

• робота виконується відповідно до вказівок і під контролем роботодавця, а працівник інтегрований в його організаційну структуру;

• робота виконується відповідно до визначеного роботодавцем графіку;

• робота передбачає надання інструментів, матеріалів і механізмів стороною, яка замовила роботу;

• періодична виплата винагороди працівникові;

• надання працівнику щотижневих вихідних днів і щорічної відпустки;

• оплата стороною, яка замовила проведення робіт, поїздок, що вживаються працівником для виконання роботи.

 

Нагадуємо, що за використання праці неоформлених належним чином працівників законодавством передбачено фінансову та адміністративну відповідальність роботодавців. Якщо Ви стали фігурантом перевірок з боку податкових органів, одразу звертайтесь до фахівців, аби залишити право та можливість захистити свої права та не допустити застосування великих штрафних санкцій.

 

Advice адвокатская фирма юридические услуги в Киеве

Схожі публікації

відео / фото