Як зареєструвати право власності на земельний пай - роз'яснення

Дата публікації: сб, 07/18/2020 - 18:00

 

До 1 січня 2025 року всі власники нерозподілених (невитребуваних) земельних ділянок або їх спадкоємці повинні оформити право власності на свої паї. Якщо вимогу не буде виконано, вважатиметься, що власники ділянок автоматично відмовилися від землі, і вона перейде у комунальну власність територіальної громади.

 

Міністерство юстиції на своїй сторінці у Facebook роз'яснило, як зареєструвати право власності на земельний пай.

Для реєстрації права власності на земельний пай необхідно:

1) Звернутися до органів місцевого самоврядування з такими документами:

- документом, що посвідчує право на земельну частку (пай);

- заявою про виділення земельної частки (паю) в натурі (на місцевості).

За результатами розгляду зазначених документів орган місцевого самоврядування приймає рішення щодо виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості).

2) Звернутися до землевпорядної організації для розроблення технічної документації на земельну ділянку.

3) Звернутися до суб'єкта державної реєстрації прав або нотаріуса для проведення державної реєстрації права власності на земельну ділянку.

Для державної реєстрації прав заявник подає оригінали документів, необхідних для відповідної реєстрації, та документ, що підтверджує сплату адміністративного збору за державну реєстрацію прав.

ВАЖЛИВО !

Власник паю може звернутися до суду за визначенням додаткового строку на оформлення права власності. Органам місцевого самоврядування забороняється протягом 7 років з дня державної реєстрації права комунальної власності на земельну ділянку, яка сформована з невитребуваних часток, передавати ці паї у приватну власність іншим особам, крім власників.

Юридична компанія WINNER

Схожі публікації

відео / фото