Як зберегти свою землю після запуску ринку землі

Дата публікації: пт, 06/04/2021 - 16:23

 

Нагадуємо, що вже з 1 липня набирає чинності Закон, яким передбачено запуск обігу землі сільськогосподарського призначення в Україні. А до цього повинні бути готові власники земельних ділянок.

 

Для цього радимо дотримуватись наступних правил:

  1. Подбайте про присвоєння земельній ділянці кадастрового номера. Це є так званий аграрний паспорт для землі і без такого кадастрового номера здійснити жодної юридичної операції із землею буде неможливо;
  2. Подбайте, щоб речові права на земельну ділянку, тобто оренда або власність, були обов'язково внесені до відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
  3. У більшості людей право на землю знаходиться лише на паперових носіях. А це - відкритий шлях для шахраїв, які можуть підробити документи й звернутися, наприклад, до нотаріуса з підробленим документом. Крім того, коли немає відцифрованих даних у реєстрі, ніхто не знає, хто власник, окрім того органу, який видавав документ, в архіві якого знаходиться другий примірник документа.

 

Про відцифровку можна подбати і до 1 липня, і після цієї дати. Для цього варто звернутися до нотаріуса, державного чи приватного, або до державного реєстратора.

Радимо підняти ваші документи, звернутися до нотаріуса або до державного реєстратора і подбати про внесення даних до реєстру. Ваш документ буде відсканований у державний реєстр і в кольоровій копії буде там знаходитися.

 

Адвокатське бюро Назара Олексюка

Схожі публікації

відео / фото галерея